informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 145 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nie ma z czego budować, materiały budowlane zdrożeją nawet o 100 proc.
   "Gazeta Wyborcza" alarmuje, że nie ma z czego budować. Rozpoczyna się sezon na budowę domów jednorodzinnych, tymczasem brakuje podstawowych materiałów. Cegiełi stali już nie ma a cement skończy się zaraz. Do końca roku niektóre materiały mogą zdrożeć nawet o 100 procent. Według "Wyborczej", brakuje materiałów do budowy ścian: cegieł i bloczków, wełny mineralnej do ocieplania, płyt gipsowo-kartonowych oraz stali. Powody tych braków są zaś co najmniej dwa. Po pierwsze - mocno wzrósł popyt, bowiem rodacy rzucili się do budowania domów jednorodzinnych. Chodzi o to, że postawienie takiego domu jest na razie dużo tańsze, niż kupno mieszkania. Według niedawnego raportu serwisu Oferty.net za średnią cenę M-4 w Warszawie - 662 tysiące złotych - można kupić działkę pod miastem i wybudować dom.
   Drugi powód braku materiałów budowlanych to trwający przez całą zimę sezon budowlany. Zima była bowiem ciepła.
   Zwiększony popyt spowodował wzrost cen - co miesiąć o blisko 10% - i, jak przewiduje "Wyborcza", te ceny będą rosnąć dalej. A jednocześnie inwestorzy muszą się liczyć z szybko drożęjącą robocizną, która jest skutkiem niedoboru fachowców, masowo wyjeżdżających na Zachód.
   Więcej o sytuacji w budownictwie - w "Gazecie Wyborczej".


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 21-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.