informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 141 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Studenci z chipem, ale bez indeksów
   W październiku kilka tysięcy studentów dostanie elektroniczne legitymacje. Plastikowe karty będą otwierać drzwi na uczelni, umożliwiać zapłatę za bilet ze zniżką i wypożyczenie książek w bibliotece. Możliwe za to, że zniknie główny symbol studiów - indeks.
   Ministerstwo Edukacji zatwierdziło jednolity dla całego kraju wzór elektronicznej legitymacji. Zdecydowały się je wprowadzić już od października uniwersytety w największych miastach, m.in. w Warszawie, Lublinie, Krakowie. - Jeżeli nie pojawią się większe przeszkody, w roku akademickim 2005/06 będą obowiązywały już wszędzie - zapowiedział wiceminister edukacji Tadeusz Szulc. - Możliwa jest też likwidacja indeksów. Chcą tego uczelnie, które wprowadziły u siebie elektroniczną dokumentację. Indeksu warto jednak bronić nie tylko z powodów historycznych - student powinien mieć własny dokument toku studiów - uważa minister Szulc.
   Elektroniczna legitymacja przypomina nowe dowody osobiste. Na zielonym tle jest zdjęcie studenta, jego dane i wzór podpisu. Jedna karta łączy funkcje starej tekturowej legitymacji, karty bibliotecznej - umożliwi studentom dostęp do zbiorów i innych uczelni w Polsce - i kart otwierających drzwi pracowni oraz akademików. Ministerialny projekt przewiduje, że nową legitymacją studenci będą płacić za ksero, akademik, obiad w stołówce albo bilet autobusowy. - Uczelnie mają możliwość podpisywania umów z bankami, władzami miasta, centrami handlowymi czy firmami, dzięki czemu funkcji nowej legitymacji będzie przybywać - mówi wiceminister Szulc.
   Uczelnie wprowadzają nowe legitymacje na własny koszt. Same będą też musiały wyłonić w przetargu producentów kart i elektronicznego osprzętu. MEN zdecydował jednak, że za nową legitymację student nie zapłaci więcej niż 15 zł.
   W konsultowanym teraz z innymi resortami rozporządzeniu MEN zapisano również, że prace magisterskie trzeba będzie składać na nośnikach elektronicznych. Ułatwi to kontrolę, czy praca w całości lub jej część nie jest skopiowana z internetu.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 18-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.