informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 112 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ruch na rynku nieruchomości
- Migracja nastąpi szybko, mieszkania są tańsze, a standard taki sam - przewiduje przedstawiciel niemieckiej firmy, która już otwiera delegaturę w Szczecinie. W Zachodniopomorskiem ruch już się zaczął. O nieruchomości rozpytują firmy, biznesmeni, ale też zwykli mieszkańcy, którzy na starość wolą Polskę od Turcji albo Hiszpanii.
Powód? Od 1 maja obywatelom i przedsiębiorcom z krajów UE łatwiej kupić nieruchomości w Polsce, bo nie potrzebują już na to zezwolenia MSWiA (z wyjątkiem nieruchomości rolnych, leśnych i tzw. drugiego domu).
- W stosunku do sytuacji sprzed 1 maja zainteresowanie zakupem nieruchomości przez cudzoziemców wzrosło o ok. 50 proc. - ocenia Małgorzata Baumgart, dyrektor biura nieruchomości Extra Invest ze Szczecina. - I są to raczej inwestorzy z tzw. grubszego portfela. Nie tylko Niemcy, ale z całej Europy.
Zdaniem Baumgart inwestorzy wybierają nieruchomości komercyjne: powierzchnie biurowe oraz hale produkcyjne i magazynowe. Ale pytają też o mieszkania związane z prowadzoną tu działalnością.
Extra Invest udało się już sprzedać np. dużą halę magazynowo-produkcyjną dla duńskiego koncernu. - To nie jedyna transakcja tego typu zawarta w ciągu ostatnim czasie - zastrzega Baumgart.
W Szczecinie instalują się też nowe firmy, które liczą na zainteresowanie cudzoziemców nowym rynkiem. Na przełomie maja i czerwca delegaturę otwiera Brandenburska Spółka Doradcza ds. Odnowy i Modernizacji Miast. Porozumiała się ze Szczecińskim Centrum Renowacyjnym, gminną spółką, która zajmuje się rewitalizacją śródmieścia w Szczecinie. Niemiecka spółka będzie wyszukiwać inwestorów niemieckich. SCR liczy też na pomoc Niemców w pozyskiwaniu unijnych funduszy.
Jacek Gredka, asystent zarządu brandenburskiej spółki: - Jeśli Niemcy zorientują się, że w Polsce mieszkania o tym samym standardzie kupią taniej niż w Niemczech, skorzystają z tego. Półtorej godziny drogi ze Szczecina do Berlina to żadna odległość.

Zdaniem Gredki Szczecinem zainteresowani są nie tylko biznesmeni, ale też ludzie, którzy chcą zmienić miejsce zamieszkania: - Zamiast wyprowadzić się na starość do Turcji czy Hiszpanii, gdzie dużo jest Niemców, wybiorą Polskę - uważa - Niektórzy z sentymentów, bo kiedyś tu mieszkali, inni ze względu na atrakcje, np. bliskość morza.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 18-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.