informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Irlandzkie agencje szukają Polaków do pracy
Praca w Irlandii? Proszę bardzo. Irlandzkie firmy po 1 maja szukają coraz więcej pracowników z Europy Środkowej. Niektórzy pośrednicy specjalizują się w rekrutowaniu Polaków.
Szanse na pracę mają jednak przede wszystkim ci, którzy poszukiwania zaczną z Polski. Chodzenie od drzwi do drzwi w Dublinie, Limerick czy Cork może na niewiele się zdać. Z powodu wyjątkowo wysokich cen szybko doprowadzi do bankructwa kandydata. Dane ambasady pokazują, że wielu Polakom już się to przydarzyło.
O tym, że praca w Irlandii dla Polaków jest, przekonane są agencje pośrednictwa pracy. Firma Prosperity Recruitment z Dublina w połowie maja stworzyła nawet specjalną stronę internetową (IrelandJobs.pl) poświęconą szukaniu Polaków do pracy w Irlandii. - Zainteresowanie firm jest bardzo duże. Nasza strona dopiero startuje i na razie jest na niej 50-60 ofert. Rozpoczęliśmy jednak kampanię reklamową w Irlandii i jest już sporo chętnych pracodawców. Przewiduję, że za miesiąc będzie 500 do 1000 ofert - twierdzi Garry Mullan, współwłaściciel firmy. - Planujemy rozpoczęcie działalności także w Czechach i na Węgrzech, ale później. Na razie koncentrujemy się na Polsce. W Irlandii jest już bowiem wielu pracowników z waszego kraju i mają dobrą opinię - tłumaczy. (Według oficjalnych danych w Irlandii pracowało legalnie przed 1 maja około 4,5 tys. Polaków).
Także firma Grafton Recruitment, która ma biura w Polsce, zauważyła po 1 maja zwiększone zainteresowanie pracodawców. - Zdecydowanie więcej osób pyta o Polaków - twierdzi menedżer firmy na Europę Środkową i Wschodnią Richard Smith.
Zdaniem wszystkich zajmujących się rekrutacją podstawowym problemem jest znajomość angielskiego. - Dla tych, którzy nie potrafią się dogadać, pozostaje niewiele zająć, np. przy pakowaniu towarów - tłumaczy Garry Mullan.
W Irlandii tak jak w Wielkiej Brytanii nie ma żadnego okresu przejściowego, nim Polacy, Czesi czy Węgrzy będą mogli się zatrudniać. Irlandczycy zmienili natomiast ostatnio zasady dotyczące przyznawania zasiłków m.in. na dzieci czy w ramach opieki społecznej. Teraz obywatele Unii muszą mieszkać w Irlandii (lub Wielkiej Brytanii) co najmniej przez dwa lata, zanim będą się mogli o nie ubiegać. Indywidualną decyzję w każdej sprawie będą podejmować urzędnicy.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 27-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.